top of page
חיפוש

אז איך התאמנתי בקרוספיט בהריון של תבור?


❤❤❤40 שבועות של קרוספיט❤❤❤


חשוב לי לציין שקרוספיט בהריון לא מתאים לכל אישה, זה יתאים למישהי שכבר מאומנת מכירה מקרוב את האימונים וכמובן שההריון שלה תקין. חשוב לבצע מעקב הריון תדיר וליווי מקצועי ולוודא שהכל תקין .


מי שרוצה ייעוץ ממליצה לקבל ייעוץ אישי לגבייה.


אז כן עברתי כבר הריון אחד בקרוספיט אבל הפעם החלטתי שאני מתעדת את השינויים ,הקשיים והכיף.


הפעם אני מצויידת בעוד הרבה ידע מכירה את הגוף כבר ייעצתי רבות למתאמנות בהריון הפעם זו אני.


טרימסטר 1

שבוע 6

עם תחילת ההריון הגיעה העייפות והבחילות, כל יום שתכננתי אימון החזקתי אצבעות שהבחילה איכשהו תעבור ושיהיה לי כוח ,לא רוצה להוריד את תדירות האימונים שאני רגילה אליה. אף אחד עדיין לא יודע חוץ מהמאמן (עומרי).... וזה הסוד שלי. יש ימים קשים שיש לי חולשה מטורפת וקושי אפילו להרים מוט ריק. פוחדת שישימו לב מסביב שהורדתי עצימות בגלל העייפות לכולם אני אומרת שאני אחרי פציעה ויש גם ימים טובים שהאימונים כרגיל

אני עדיין לא משנה הרבה בתרגילים מעבר להקשבה לגוף ומידי פעם להציץ בשעון דופק שאני לא מגזימה ועוברת 80% מדופק מקסימלי ומעבר לזה משדרת עסקים כרגיל.שבוע 9

הבחילות נרגעו האנרגיות חזרו כבר שמה לב שהתחילה לגדול לי קצת ההיפרדות ומפסיקה להעמיס על הבטן לא עושה toes to bar, sit ups וכל מה שמעמיס ישירות ובלי בקרה ומבקשת תרגילים אחרים במקום. כל השאר עושה כרגיל כולל משקלי אימון ורק שמה לב לדופק שלא מזנק

אחרי כמה ימים שהרגשתי טוב והתאמנתי בשיא המרץ אחרי אימון קשה חוזרת העייפות והתשישות הקשה מחליטה לקחת לי סוף שבוע מנוחה.


שבוע 11 פתאום מגיעה שאלה די מפתיעה מאמא שלי מותר לך בכלל להתאמן הופתעתי ובגדול הרי כבר עברתי הריון אחד בקרוספיט מה פתאום השאלה הזו מציגה לה את כל המחקר בתחום ומרגיעה אותה.


שבוע 13 פתאום באימון שאלו למה אני לא עושה toes to bar ואני מתרצת בפציעה, עדיין מעט מאוד יודעים בבוקס על ההריון.

באחד האימונים שאני נשארת לסיים את המטקון מתקבצים כמה אנשים סביבי ומתחילים לעודד אותי לא מבינים למה אני עוצרת עד שאני רומזת לאופנהיימר (שהוא גם מאמן בבוקס ) והוא מרחיק אותם.

טרימסטר שני


שבוע 20 כבר הבטן יצאה ובגדול 🤣 וכולם כבר יודעים בבוקס, הטכניקה בהנפות של סנאצים מתחילה להשתבש כי אני פוחדת לפגוע בבטן אני זונחת את הסנאצים מהסיכון שיש בפגיעה בבטן במקום סנאצים אני יעשה תרגיל אחר או יעבור עם דמבלים, אני זוכרת כמה קשה לתקן את הטכניקה אחרי הלידה כשחוזרים להתאמן.


שבוע 21 באמצע אימון מתחיל לי כאב בבטן תחתונה חד באמצע חתירה אני נאלצת להקשיב לגוף ומפסיקה את האימון ונחה יומיים לפני שאני שוב חוזרת להתאמן.

חוזרת אחרי יומיים בזהירות הכאב לא חוזר חוזרת להתאמן בשיא המרץ.


שבוע 22 כמעט 23 בדיקת מי שפיר נאלצת להפסיק אימונים לשבוע ולשכב לנוח משתגעת בבית....אבל יודעת כמה המנוחה הזו חשובה עכשיו, חוזרת אחרי שבוע רגוע בקשב לגוף וככל שהבדיקה מתרחקת שוב מעלה עצימות.

הפעם מצליחה לעשות הרבה יותר מהריון קודם מדהים אותי כמה שכל הריון שונה, ריצה כבר בשבוע 25 כבד לי ולא נוח לי ואני עוברת לחתור


שבוע 26 כבר בפתח- טרימסטר שלישי יש מידי פעם כאבים באגן בsij צריכה טיפה לשנות תרגילים כשיש כאב מעבר לזה מרגישה בכושר וחזקה והאימונים רק נותנים לי עוד אנרגיה.


שבוע 27 יש אימון עם פיסטולים וקפיצות בחבל, פיסטולים אני מגלה שאני ממש לא מצליחה כבר לעשות וקפיצות בחבל לא נעימות לי בבטן אז אני צריכה לשנות ולהתאים את האימון מזל שיש מאמנים שמבינים ולא לוחצים איפה שכבר אי אפשר ושאני יודעת מה נכון בשבילי.


שבוע 30 כבר מתחילה להרגיש יותר כבדה לפעמים האימון שיש נראה לי לא מתאים אז אני בוחרת אימון אחר מאותו שבוע ועובדת לבד, מקווה גם הפעם להתאמן עד הלידה כמו פעם קודמת.


שבוע 33 מצליחה להתמיד כבר הבטן מרגישה לי ענקית לא ברור לאן היא תגדל עוד🤔🤔, יש הרבה שינויים באימונים שאני צריכה לעשות כדי שיתאימו לשלב של ההריון.שבוע 35 מרגישה ממש ליוויתן כבדה וגדולה, מצליחה להתמיד באימונים למרות שכבר אין לי כוח כמו לפני.


שבוע 36 מתחילה חודש 9 אחרי יומיים רצופים של אימונים לא קלים בכלל מגיעה לבוקס יושבת באוטו ואין לי כוח להתאמן מחליטה לקחת יום מנוחה וחוזרת הביתה.


שבוע 37 הבטן כבר ענקית כבר כולם שואלים אותי מתי אני אמורה ללדת ועד מתי אתאמן- מבחינתי עד הלידה מקווה שאצליח.


שבוע 38 יש אימון בעצימות מאוד גבוהה, עם הרבה סיבובים אני מציבה לעצמי מטרה ריאלית ועובדת עם השעון דופק


שבוע 39 ממשיכה אימונים עד שיום בהיר אחד מרגישה כאב בכתף(פציעה ישנה ומוכרת) שחזרה מסתם עומס+תנועה לא נכונה בבית, לא יכולה להצטרף לאימונים הרגילים עובדת לבד עד שישתפר.


שבוע 40 כבר עושה אימונים קצת יותר קצרים אפילו עושה מרף (מותאם) הבטן ממש כבדה זהו אוטוטו לידה

למי שהגיע עד לפה הלידה הייתה חלום העברתי את רוב הצירים בכלל בלהסתובב בהצגה עם הגדול שלי עד שבערב הם התחזקו וטסנו לבית החולים (כמעט ילדתי בדרך....) מההגעה לבית החולים פחות מ20 דקות ותבור נולד לא יודעת אם בזכות הקרוספיט או לא אבל יכולה להעיד על שיקום קל יותר מהלידה הראשונה.צילומים: מירב רביץ מושל
332 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page